Kiwi

Jméno: KIWI

Druh: papoušek vlnkovaný (,,andulka")

Datum narození: 25.2.2010

Barva: tyrkysově modrá

Kiwinek je nesmírně ukecané a zvědavé ptačisko. Bohužel dodnes není jasné, zda je to sameček nebo samička. Ozobí má jaksi neutrálně fialovo-modro-béžové. Spíš to vypadá na samičku, ale slovní zásobu má opravdu širokou a i chováním to naznačuje samečka :)

Má rád listy všeho druhu, medové tyčinky ze zrní a rád se koupe.

Nedávno se přestěhoval do nové větší klece. Psi dostali nové pelíšky, tak aby mu to nebylo líto :)

 

22.8.2011 Zjistili jsme, že má Kiwinek hnědou hypertrofii ozobí. Je to v podstatě jen kosmetická vada, léčit se to nedá, ale nijak mu to nevadí. Tuto hormonální nemoc mají samičky, takže aspoň jsme zjistili, že je to holka :) Takže můžu vyvrátit mýty, že samičky nemluví, protože naše Kiwová má slovní zásobu obrovskou a pořád jen kecá, kecá a kecá :)))

 

 

25.2.2012 oslavil Kiwísek svoje druhé narozeniny:) Oslavil to svou oblíbenou koupelí... Všechno nejlepší ty můj modrej pipísku!

 

6.5.2012 Kiwinek náhle nečekaně umřel :(( Byly mu pouhé dva roky a ještě den předtím byl v pořádku. Dlouho se netrápil a šlo to velmi rychle... Byla jsem s ním v poslední chvíli a pak ho pohřbila v místním lese, kde mu bude dobře. Teď už si poletuje a povídá v nebíčku se Cherrynkou...